termovizoriai apsaugai

5 termovizorinių kamerų panaudojimo būdai teisėsaugoje

Termovizorinės kameros gali būti naudojamos ne tik medžioklėje, bet ir kitose srityse. Viena jų – teisėsauga. Tokio tipo kameros naudoja infraraudonuosius spindulius aptikti temperatūrų skirtumus aplinkoje ir tokiu būdu yra sudaromas vaizdas.

termovizoriai stebėjimui

Pateikiame 5 situacijas, kuomet termovizorinės kameros padeda teisėsaugos pareigūnams:

1. Vykdyti įtariamųjų paieškai

Didžioji dalis įtariamųjų stengiasi pasislėpti nuo policijos pareigūnų pastatuose, miškingose vietovėse, tarp įvairių objektų. Net tada, kai aplinkos šviesa ar policininkų prožektoriai negali apšviesti įtariamojo, termovizorinės kameros suteikia galimybę pamatyti kūno šiluma. Tokios priemonės suteikia didelį pranašumą, palengvina nusikaltėlio aptikimą, sekimą, padidina saugumą ir pagreitina – sulaikymą.

termovizoriai stebejimui

2. Paslėptiems daiktams rasti

termovizoriai apsaugaiKiekvieno daikto paviršius susidaro iš skirtingų šilumą skleidžiančių medžiagų ir tankio, kuriuos galima lengvai atpažinti pasitelkiant termovizorines kameras. Su termovizoriumi galima pamatyti tai, ko plika akimi nesimato, pavyzdžiui, automobilio durelių erdvė paprastai yra tuščia, tačiau jei durys yra prigrūstos kontrabandinių medžiagų – toje vietoje gali būti didesnis šiluminis pėdsakas. Dėl šios priežasties termo vaizde bus rodomas įtartinas šilumos skirtumas, kuris padės pareigūnams imtis tolimesnių veiksmų.

3. Stebėjimui

Termovizorinėms kameroms nereikia šviesos šaltinio, todėl su jomis galima stebėti nusikalstamas veikas per atstumą, tamsiu paros metu. Termovizoriai suteikia galimybę pastebėti naktį vykstančią prekybą narkotikais, automobilių apiplėšimus, užpuolimus ar kontrabandos gabenimą. Pareigūnai šiais prietaisais gali stebėti įtariamuosius, rinkti įrodymus ar užkirsti kelią nusikaltimui.

Termovizoriu panaudojimas

4. Gelbėjimo operacijoms vykdyti

Dažnu atveju į įvykio vietą pirmieji atvyksta pareigūnai. Termovizoriaus pagalba galima surasti pasiklydusius ar pasislėpusius žmones, aptikti jų pėdsakus. Plika akimi tą padaryti būtų sudėtinga, nes žmogus mato daug sunkiau esant įvairiems aplinkos trikdžiams: prastas apšvietimas, dūmai, rūkas, lietus. Žmogus, net visiškoje tamsoje, „švies“, nes kūno šiluma yra didesnė nei aplinkos temperatūra.

5. Įkalčių rinkimui termovizoriai ikalciu paieskai

Termovizorinės kameros padeda pareigūnams tamsiu paros metu surasti išmėtytus įtariamųjų įkalčius, ypač jeigu jie yra maži. Narkotinės medžiagos, ginklai, pinigai, kurie buvo išmesti persekiojimo metu, kurį laiką, išlaiko šilumą, todėl yra puikiai matomi termovizoriaus pagalba. Taip pat šie prietaisai leidžia rasti kraujo pėdsakus ir panaudotas gilzes.

Šaltinis:
https://www.police1.com/police-products/police-technology/thermal-imaging/articles/thermal-imaging-applications-overview-for-law-enforcement-ssC7sU4JA9onHojm/

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy