Termovizinių taikiklių įsigijimo sąlygos

Termovizinių taikiklių įsigijimo sąlygos – SVARBI INFORMACIJA

2022 m. liepos 2 d. Įsigaliojo Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo Nr. IX-705 3, 13 ir 37 straipsnių pakeitimo įstatymas, kuriame termovizoriniai taikikliai, naktinio matymo taikikliai ir optinių taikiklių priedėliai buvo pašalinti iš A kategorijos.

Paprastai sakant, tai reiškia, kad Lietuvoje legalizuotas šių prietaisų turėjimas, gabenimas (su išimtimis apie kurias žemiau) ir nustatytos termovizinių taikiklių įsigijimo sąlygos civiliams asmenims, turintiems leidimą ginklui.

infiray clip on

Šiuo metu, Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių punktas 58.3.9. draudžia naudoti naktinius, lazerinius, termovizinius taikiklius ir jų priedus prie optinių taikiklių ir turėti juos medžioklės plotuose.

Ir čia mes turime spragą, į kurią reikia atkreipti dėmesį. 58.3.9. Punktas kertasi su aukštesniu teisės aktu – Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymu. Kadangi didelė Lietuvos teritorijos dalis yra medžioklės plotai, tai gali sukelti nepatogumų medžiotojui, kuris tiesiog transportuoja turimą prietaisą per medžioklės plotus, norėdamas pasiekti savo namus arba šaudyklą.

Apibendrinimas: šiai dienai, naudoti minimus prietaisus galima tik šaudyklose ir negalima jų turėti medžioklės plotuose. Būdami Lietuvos medžiotojų bendruomenės nariais, tikimės, kad atitinkami įstatymai bus pataisyti ir termoviziniai taikikliai, kaip ir kitose Europos šalyse, bus leistini naudoti medžioklėje.

Termovizinį taikiklį arba termovizinį priedėlį galite išsirinkti mūsų el. parduotuvėje, o įsigyti susisiekite su mumis tiesiogiai, Jums patogiausiu būdu:
Tel.: +370 615 60880
El.p. laurynas.sasnauskas@dimeka.eu

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy